KONST / Litografier / Färglitografi 6491025
*
nr 649 1025
Oscar Reutersvärd
(1915-2002), Sverige
Färglitografi , Oscar Reutersvärd (1915-2002), "Omöjlig figur", 79/250, löst blad, 57 x 38
Oscar Reutersvärd, född 1915 i Stockholm, död 2002 i Lund, svensk målare, tecknare och skulptör.
Följerätt
Utrop:
100 kr
Såld:
200 kr
Sista tid för bud online:
måndag 2 augusti 2010
kl 19:40:48
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
20/7 17:47:17
1
100 kr
24/7 20:29:46
2
150 kr
25/7 19:03:17
3
Vinnande bud
- Specialauktion
- Konstnär/Designer
Oscar Reutersvärd
Oscar Reutersvärd, född 1915 i Stockholm, död 2002 i Lund, svensk målare, tecknare och skulptör.
Läs mer om Oscar Reutersvärd
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: färglitografi grafik litografi litografier litografiskt blad löst blad oscar reutersvärd svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
4237 Färglitografi
Oscar Reutersvärd (1915-2002), Sverige. Signerad, ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 18:27
-
4236 Färglitografi
Oscar Reutersvärd (1915-2002), Sverige. Signerad, ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 18:26
*
Oscar Reutersvärd
Oscar Reutersvärd, född 1915 i Stockholm, död 2002 i Lund, svensk målare, tecknare och skulptör.
Läs mer om Oscar Reutersvärd
nr 649 1025
Oscar Reutersvärd
(1915-2002), Sverige
Färglitografi , Oscar Reutersvärd (1915-2002), "Omöjlig figur", 79/250, löst blad, 57 x 38
Oscar Reutersvärd, född 1915 i Stockholm, död 2002 i Lund, svensk målare, tecknare och skulptör.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 100 kr |
Såld: | 200 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 2 augusti 2010 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
20/7 17:47:17 | 1 | 100 kr |
24/7 20:29:46 | 2 | 150 kr |
25/7 19:03:17 | 3 | Vinnande bud |
- Specialauktion
- Konstnär/Designer
Oscar Reutersvärd
Oscar Reutersvärd, född 1915 i Stockholm, död 2002 i Lund, svensk mÃ¥lare, tecknare och skulptör.Läs mer om Oscar Reutersvärd
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: färglitografi grafik litografi litografier litografiskt blad löst blad oscar reutersvärd svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
4237 Färglitografi
Oscar Reutersvärd (1915-2002), Sverige. Signerad, ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 18:27 -
4236 Färglitografi
Oscar Reutersvärd (1915-2002), Sverige. Signerad, ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 18:26